Vandaag de dag volgen nieuwe drugs elkaar in sneltempo op. Zowel op zolderkamertjes als in state-of-the-art laboratoria wordt er lustig op los geëxperimenteerd. Een extra atoomverbindinkje hier, een snufje sterrenstof daar, en met een beetje geluk is een nieuwe sluiproute naar hogere sferen een feit.
De vaart waarmee nieuwe drugs mekaar opvolgen sluit aan bij de huidige tijdgeest van nieuwer, meer, en vooral sneller. Nog belangrijker is het hipheidsgehalte van deze “avant-garde drugs”, nog onbekend bij het grote publiek. Of het nu om drugs, muziek, mode of wat dan ook gaat, sommige mensen lopen nu eenmaal graag op de troepen vooruit.
Een nadeel van zulke experimentele substanties, zoals bij alle producten in de prototype-fase, is dat de gevolgen van gebruik op (lange) termijn nog niet proefondervindelijk, en betrouwbaar getest zijn. Logisch, van een substantie die pas één jaar bestaat kun je natuurlijk nooit weten wat de effecten twintig jaar na gebruik zullen zijn. Je kunt enkel gissen.
Zo is er op dit moment Benzo Fury, een naam die de laatste tijd geregeld in het nieuws opduikt. Deze drug is ontwikkeld in Engeland en sinds 2010 via het internet te bestellen. Het goedje wordt geleverd met de mededeling dat het “niet geschikt is voor menselijke consumptie”. Benzo Fury, of Benfamine (volledige naam: 6-(2-aminopropyl) benzofuran, of 1-benzofuran-6-ylpropan-2-amine, afgekort 6-APB) zou lijken op XTC, met wat nuanceverschillen wat betreft zaken als de duur van de roes, de scherpte van de geest en de kater nadien.
De feitelijke werking nuchter analyserend blijkt Benzo Fury meer hype dan revolutie te zijn, zoals dat vaker het geval is met designerdrugs. Meestal wordt simpelweg de structuur van een bestaande drug licht gewijzigd, wat de werking soms iets verandert.
De gevaren van al dit geëxperimenteer zijn een ander paar mouwen. In Zweden zijn er al doden gevallen door het experimenteren met 5-IT, een substantie die tevens via het internet te verkrijgen is en in dezelfde categorie valt als de eerder genoemde Benzo Fury.
Het “voordeel” van dergelijke nieuwe drugs is dat ze (nog) niet in de wetgeving zijn opgenomen, zodat producent, handelaar en gebruiker een stapje voor kunnen blijven op justitie en beleidsmakers. Dit wil overigens niet zeggen dat het produceren, verhandelen of in bezit hebben van deze designerdrugs niet strafbaar kan zijn.
Wie toch op zoek is naar een verzetje kijkt misschien best eens in een goede smartshop naar middelen waarvan de effecten en risico’s vaak al honderden of zelfs al duizenden jaren bekend zijn. Wat natuurlijk niet betekent dat onvoorbereid of ongebreideld gebruik hiervan zonder risico is. Deze smartdrugs zijn niet verboden, wat zeker niet wil zeggen dat ze soft zijn.
De beleidsmakers testen deze middelen natuurlijk niet persoonlijk uit om vervolgens te bepalen welke visioenen, highs en mentale zijnstoestanden wel of niet door de beugel kunnen. De effecten van bijvoorbeeld Ayahuasca uit het Amazonegebied zijn bepaald niet mis, om maar te zwijgen van de inzichten die sommigen beweren te krijgen van de onschuldig ogende paddo’s, die zelfs thuis te kweken zijn met een heuse paddo-kweekset.
Maar hoe je het ook draait of keert, designerdrug of eeuwenoud spiritueel kruid, het gebruik van opwekkende of hallucinogene substanties is bepaald geen kinderspel, en zeker niet voor iedereen weggelegd. Ook is het onzin te beweren dat “hoger inzicht” enkel te verkrijgen is met tripmiddelen. Al is het een interessante theorie dat de oermens zijn bewustzijn destijds verkregen heeft door het gebruik van natuurlijke hallucinogenen. Bezint eer ge begint … of was het andersom?
Lees de artikels van Chris Dust, Dokter Wolf of Uw Moeder.
Toffe link gezien? We zetten hem op Appelogen!
Contacteer ons
Wie is wie op Appelogen?
RSS 2.0
RSS Commentaren
Appelogen op Facebook
Appelogen op Flickr
Appelogen op Twitter
Appelogen op Instagram
Appelogen op Pinterest
Is dat in Belgie ook verkrijgbaar?